KAOLIN

Caolin

Kaolin je hornina, ktorá sa skladá z minerálov kaolinit a drobných kremenných zŕn, ktoré ovplyvňujú viskozitu materiálu. Používá sa na výrobu keramiky a papieru, ale je taktiež veľmi často využívaná v kozmetickom priemysle. Kaolín je bohatý na minerálne látky a stopové prvky, najmä oxid kremičitý, magnézium, draslík, kalcium, ktoré blahodárne pôsobia na ľudskú pokožku.

Účinky

Kaolín je veľmi jemný íľ, ktorý patrí v kozmetike medzi najčastejšie používané íly. Pôsobí ako prírodný, detoxikačný prostriedok, ktorý preniká hlboko do štruktúry pokožky, účinne a šetrne odstraňuje odumreté bunky, pokožku čistí, vyhladzuje, regeneruje a revitalizuje. Je vhodný pre všetky typy pleti. Pokožku zvláčňuje, zlepšuje jej štruktúru, zvyšuje jej elasticitu a pevnosť. V podkožných vrstvách podporuje kaolin látkovú výmenu, preto je vhodným prípravkom napríklad v boji proti celulitíde. 

Vyzdvihujeme predovšetkým revitalizačné, regeneračné, detoxikačné, antiseptické, dezinfekčné, zvláčňujúce, tonizujúce, zkľudňujúce, čistiace a vyhladzujúce účinky.

Veškeré vnútorné infekcie a zápaly
chlamýdie
streptokokové infekcie
stafylokokové infekcie

Produkty obsahujúce Kaolin: